Nice place,ideal for winter time.The best carrot cake,cozy atmosphere,prices a little high but I think it is worth it.Not really a fan of the hot chocolate there,try the fleur cappuccino.
Ωραιότατο και ρομαντικοτατο γαλλικής φιλοσοφιας cafe! Υπέροχη ζεστή σοκολάτα σε διάφορες παραλλαγές! Ωραίο και για χειμώνα και για καλοκαίρι. Στα συν και η μουσική από πικ απ. Πολυ ευγενικό σερβις
Το πρωί θα πιεις σοκολάτα, τσάι και καφέ -παρεπιπτόντως εξαιρετικό καπουτσίνο- πάντα με τη συνοδεία γλυκού και το βράδυ θα απολαύσεις μοναδικά κοκτέιλ. Δοκίμασε αυτό με τη μαστίχα, θα τρελαθείς. Baca selanjutnya
Συγχαρητήρια για την απαγόρευση του καπνίσματος! Έτσι μάλιστα, μπορείς να επικροτήσεις τις τέλειες σοκολάτες, τη διακόσμηση του μαγαζιού και την εκπληκτική μουσική από το πικαπ!
Διαφορετικό, ομορφο και γλυκό. Η μουσική υπέροχη απο το πικ-απ. Σε εμπνέει να πάρεις το βιβλίο σου, να κάτσεις στο τραπεζάκι δίπλα στο παράθυρο και να το διαβάσεις☺️
Αν παρατηρήσει κανείς τον τρόπο παρασκευής των ροφημάτων θα καταλάβει πόσο αγάπη βάζουν σε αυτό που κάνουν. Μουσική από πικάπ, όμορφα σερβίτσια, ζεστή γαλλική ατμόσφαιρα :)
Love the interior design.Beautiful music kinda vintage, they have a great variety of hot and cold beverages, good service. Well sometimes they don't have all the flavours of chocolates.
Πολυ ομορφο μαγαζι με διακοσμητικη αποψη... Δοκιμαστε την lemon pie οπωσδηποτε!!! Τελος εχει απο τις γευστικοτερες ζεστες σοκολατες.... (Try orange-havana rum...)
Ο,τι και να πεις είναι λίγο γιαυτό μαγαζί. Το οργανωμένο, αλλά και πολύ ευγενικό προσωπικό, δίνει στον όμορφα διακοσμημένο χώρο, μια ζεστασιά που σου μένει αξέχαστη
Small, warm cafe. The smell of caramel, chocolate and coffee, as you enter, is something more than perfect. Music comes from a record player and design is excellent too.
Live Jazz every Wednesday from around 21:00. Be there early to get a table or bar space, otherwise pop in after 22:30. Excellent coffees, hot chocolate, deserts, single malt. Quality...
Nice deco with jazz music from their vinyl collection. Lively and cozy. The cappuccino wins no awards - overly bitter as a result of the badly extracted espresso used as the basis.
Μυρίζει Γαλλία από την κορυφή μέχρι τα νύχια. Πορσελάνη παντού, χρώματα, αρώματα και ωραία γλυκά. Extra tip: μπες μέσα να ρίξεις μια μάτια στη μηχανή του καφέ. ;)
Ένα πάρα πολύ όμορφο μικρό Cafe με άρωμα Παρισιού στο κέντρο του Χαλανδρίου. Χαλαρή jazz μουσική και ιδιαίτερη διακόσμηση με ένα όμορφο πιάνο στο εσωτερικό του...
Λιλιπούτειο καφέ στην πλατεία Χαλανδρίου, με ωραία ατμόσφαιρα και μουσική. Στα πλην η αργή εξυπηρέτηση η οποια όμως ξεπερνιεται διότι είναι πολύ ευγενική